האם אומפרדקס עדיף על נקסיום?

 

ניווט מהיר: טיפול טבעי לצרבות | סיפורי ריפוי מוצלחים

שאלה:
אני סובלת מצרבות נוראיות כול יום וזה גורם לי גם לכאבים בחזה, הייתי אפילו פעם אחת במיון בגלל זה. קיבלתי מהרופא אומפרדקס אבל חברה שלי אמרה לי שהיא לוקחת נקסיום. רציתי לדעת האם אומפרדקס עדיף על נקסיום, מה ההבדל בין שתי התרופות האלה, האם יש להם תופעות לוואי והאם אפשר לפתור את בעיית הצרבת בלי תרופות?


טיפול לצרבות אחרי ארוחות


'/>

רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


תשובה

 

אומפרדקס ונקסיום שייכות לאותה משפחה

השאלה האם אומפרדקס עדיף על נקסיום פחות רלוונטית כי אומפרדקס ונקסיום הם תרופות מאותה משפחה הפועלות על אותו מנגנון. השאלה היא האם תרופות ממשפחה זו אכן יעילות בלפתור את בעיית הצרבת. מטרת התרופות ממשפחה זו היא להוריד את הפרשת חומצות הקיבה על ידי חסימה של משאבות מימן. משאבות המימן לוקחות חלק בייצור חומצות הקיבה. כשרמת החומציות פוחתת בקיבה כך גם כמות החומצה שעולה חזרה לוושט פוחתת וכתוצאה מכך פוחתת הצרבת. בעבר במצבי צרבת קשים היו מנתחים את המטופל ומנתקים את העצב המשפיע על עידוד הפרשת חומצות הקיבה.


חסרונם ביתרונם

מאז הפיתוח של תרופות כגון אומפרדקס ונקסיום אין צורך בניתוחים מסובכים מסוג זה. יחד עם זאת היד קלה על ההדק עם התרופות שמורידות רמת חומציות בקיבה ואומפרדקס אפילו נמכר ללא מרשם רופא. לתרופות חוסמות משאבות מימן תופעות לוואי כגון שלשולים, בחילות, כאבי ראש וכאבי בטן. אך החיסרון הגדול ביותר שלהן הוא עצם פעולתם - הורדת החומציות בקיבה. לחומצות הקיבה תפקיד חשוב ביותר - לקטול חיידקים שפולשים לקיבה דרך המזון ולפרק את המזון כך שבהמשך יוכלו כל המרכיבים החיוניים במזון - ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, חומצות שומן וסוכרים - להספג בצורה תקינה. על ידי הפחתת החומציות בקיבה נפגעת בהכרח יכולת המרכיבים החיוניים להספג ולאורך זמן נוצרים חסרים תזונתיים.

לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת


יעילות הטיפול הטורופתי בצרבות קשות

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לא רק לאזן את רמת החומציות בקיבה אלא גם לאבחן את מקור החולשה של מערכת העיכול, שהובילה להופעת הצרבת, ולבנות תכנית טיפול שתחזק את מערכת העיכול ותאזן את רמת החומציות בקיבה. צרבת היא תופעה נפוצה ביותר והיא שכיחה בגיל המבוגר. ככל שאנחנו מתבגרים מערכת העיכול שלנו הולכת ונחלשת והפרשת החומצה מתאי הקיבה הולכת ופוחתת.


צרבת לא מעידה בהכרח כי יש עודף חומציות

הרבה פעמים צרבות בגיל מבוגר מעידות דווקא על חסר בחומציות בקיבה ולא על עודף. במקרים אילו עידוד הפרשה תקינה של חומצות קיבה הכרחית לפתרון הבעיה. חיזוק מערכת העיכול נעשה על ידי שילוב של התאמה של תזונה נכונה וצמחי מרפא. תזונה קלה לעיכול המכילה מזונות שתומכים בקיבה, מרפדים ומגנים על ריריות הקיבה והוושט חשובה ביותר. בנוסף, ישנם צמחי מרפא מצוינים בחליטה ובמיצוי נוזלי אשר מטרתם לחזק את מערכת העיכול, לעודד עיכול תקין ולאזן את רמת החומציות בקיבה. תכנית טיפול מסודרת, שמטפלת בבעיה מהשורש, תיפתור לך את הבעיה פעם אחת ולתמיד.


לסיכום, טיפול נטורופתי יעיל לריפוי צרבת כולל:


תכנית תזונתית מותאמת אשר מטרתה

איזון החומציות בקיבה, איזון מערכת העיכול, ריפוד וריפוי ריריות הקיבה, הפחתת תסמינים, חיזוק מערכת החיסון.


הכנת פורמולת צמחי מרפא שתפקידה

ריפוי ריריות מודלקות בקיבה, פעילות אנטי דלקתית, חיזוק מערכת העיכול, חיזוק שריר הוושט, חיזוק מערכת החיסון.


שילוב אופטימלי לתוצאות מהירות

מניסיון טיפולי רב שנים השילוב של תכנית תזונתית מותאמת ופורמולת צמחי מרפא מניב את התוצאות הטובות ביותר והמהירות ביותר במסגרת הטיפול הטבעי בצרבות קשות וכן בתסמינים נלווים.


הטבה מהירה וריפוי ארוך טווח

כוחו של הטיפול הנטורופתי האישי הוא ביכולת להשיג הטבה מהירה יחסית של הסימפטומים המפריעים לאיכות החיים, לצד ריפוי יסודי ושורשי של הבעיה ומקורותיה ובכך ומניעת חזרתה בעתיד.


טיפול לצרבות עם דקירות


סיפורי ריפוי מוצלחים

סימון - ריפוי צרבת קשה ועצירות כרונית

יערה - ריפוי גסטריטיס והליקובקטר

נאווה - סיפור ריפוי מגסטריטיס וריפלוקס