האם אומפרדקס עדיף על נקסיום?

 

שאלה:
אני סובלת מצרבות נוראיות כול יום וזה גורם לי גם לכאבים בחזה, הייתי אפילו פעם אחת במיון בגלל זה. קיבלתי מהרופא אומפרדקס אבל חברה שלי אמרה לי שהיא לוקחת נקסיום. רציתי לדעת האם אומפרדקס עדיף על נקסיום, מה ההבדל בין שתי התרופות האלה, האם יש להם תופעות לוואי והאם אפשר לפתור את בעיית הצרבת בלי תרופות?


תשובה

אומפרדקס ונקסיום שייכות לאותה משפחה

השאלה האם אומפרדקס עדיף על נקסיום פחות רלוונטית כי אומפרדקס ונקסיום הם תרופות מאותה משפחה הפועלות על אותו מנגנון. השאלה היא האם תרופות ממשפחה זו אכן יעילות כמענה לבעיית הצרבת.


מטרת התרופות ממשפחה זו היא להוריד את הפרשת חומצות הקיבה על ידי חסימה של משאבות מימן. משאבות המימן לוקחות חלק בייצור חומצות הקיבה. כשרמת החומציות פוחתת בקיבה כך גם כמות החומצה שעולה חזרה לוושט פוחתת וכתוצאה מכך פוחתת הצרבת. בעבר במצבי צרבת קשים היו מנתחים את המטופל ומנתקים את העצב המשפיע על עידוד הפרשת חומצות הקיבה.


חסרונות ויתרונות

מאז הפיתוח של תרופות כגון אומפרדקס ונקסיום החיים יותר קלים אבל עם זאת היד קלה על ההדק עם התרופות המורידות רמת חומציות בקיבה ויש כאלו הנמכרים ללא מרשם רופא. לתרופות חוסמות משאבות מימן עלולות להיות תופעות לוואי כגון שלשולים, בחילות, כאבי ראש וכאבי בטן. אך החיסרון הגדול ביותר שלהן הוא עצם פעולתם - הורדת החומציות בקיבה. לחומצות הקיבה תפקיד חשוב ביותר - לקטול חיידקים שפולשים לקיבה דרך המזון ולפרק את המזון כך שבהמשך יוכלו כל המרכיבים החיוניים במזון - ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, חומצות שומן וסוכרים - להיספג בצורה תקינה. על ידי הפחתת החומציות בקיבה נפגעת בהכרח יכולת המרכיבים החיוניים להיספג ולאורך זמן נוצרים חסרים תזונתיים.
יעילות הטיפול הנטורופתי בצרבות קשות

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לא רק לאזן את רמת החומציות בקיבה אלא גם לאבחן את מקור החולשה של מערכת העיכול, שהובילה להופעת הצרבת, ולבנות תכנית טיפול שתחזק את מערכת העיכול ותאזן את רמת החומציות בקיבה. צרבת היא תופעה נפוצה ביותר והיא שכיחה בגיל המבוגר. ככל שאנחנו מתבגרים מערכת העיכול שלנו הולכת ונחלשת והפרשת החומצה מתאי הקיבה הולכת ופוחתת.


צרבת לא מעידה בהכרח כי יש עודף חומציות

הרבה פעמים צרבות בגיל מבוגר מעידות דווקא על חסר בחומציות בקיבה ולא על עודף. במקרים אילו עידוד הפרשה תקינה של חומצות קיבה הכרחית לפתרון הבעיה. חיזוק מערכת העיכול נעשה על ידי שילוב של התאמה של תזונה נכונה וצמחי מרפא. תזונה קלה לעיכול המכילה מזונות שתומכים בקיבה, מרפדים ומגנים על ריריות הקיבה והוושט חשובה ביותר. בנוסף, ישנם צמחי מרפא מצוינים בחליטה ובמיצוי נוזלי אשר מטרתם לחזק את מערכת העיכול, לעודד עיכול תקין ולאזן את רמת החומציות בקיבה. תכנית טיפול מסודרת, שמטפלת בבעיה מהשורש, תפתור לך את הבעיה פעם אחת ולתמיד.


לסיכום, טיפול נטורופתי לצרבת כולל:


תכנית תזונתית מותאמת אשר מטרתה

איזון החומציות בקיבה, איזון מערכת העיכול, ריפוד וריפוי ריריות הקיבה, הפחתת תסמינים, חיזוק מערכת החיסון.


הכנת פורמולת צמחי מרפא שתפקידה

ריפוי ריריות מודלקות בקיבה, פעילות אנטי דלקתית, חיזוק מערכת העיכול, חיזוק שריר הוושט, חיזוק מערכת החיסון.


שילוב אופטימלי לתוצאות מהירות

מניסיון טיפולי רב שנים השילוב של תכנית תזונתית מותאמת ופורמולת צמחי מרפא מניב את התוצאות הטובות ביותר והמהירות ביותר במסגרת הטיפול הטבעי בצרבות קשות וכן בתסמינים נלווים.


הטבה והחלמה ארוכת טווח

כוחו של הטיפול הנטורופתי האישי הוא ביכולת להשיג הטבה מהירה יחסית של הסימפטומים המפריעים לאיכות החיים, לצד ריפוי יסודי ושורשי של הבעיה ומקורותיה ובכך ומניעת חזרתה בעתיד.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..