האם אומגה 3 מומלץ לנשים בהריון?

 

שאלה
האם מומלץ לקחת תוסף אומגה 3 בזמן הריון? ומה בעצם טוב באומגה 3 לנשים בהריון?

 

תשובה

הריון היא תקופה מאתגרת מאוד לאישה הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. בזמן הריון הדרישה מהגוף עולה בצורה משמעותית ולכן גם הגוף זקוק להרבה יותר מרכיבים חיוניים. זו הסיבה שבהריון יכולים להופיע חסרים רבים יותר ושבעיות שבעבר היו מינוריות, צצות ותופסות מקום יותר מרכזי. על מנת להבטיח הריון תקין, התפתחות תקינה של העובר ולידה תקינה ובריאה, יש לדאוג שלאישה ההרה יש אספקה תקינה של כל רכיבי המזון החשובים לה, שמצבה הנפשי מאוזן, שהיא עוסקת בפעילות גופנית, ישנה מספיק ועוד.

במסגרת טיפול נטורופתי מותאמת לאישה ההרה תכנית טיפול הכוללת תפריט תזונתי עשיר בויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות, המלצות לתוספי תזונה שמטרתם למנוע חסרים בזמן ההריון וצמחי מרפא לחיזוק הגוף והכנה לקראת לידה. אחד התוספים החשובים בזמן הריון הינו חומצת שומן חיונית מסוג אומגה 3. מחקרים חדשים מראים כי חומצת שומן חיונית מסוג אומגה 3 חשובה ביותר להתפתחות מוחו של העובר בפרט והעובר בכלל. הצורה המומלצת של אומגה 3 למטרה זו הינה DHA, מבנה של חומצת השומן החשוב ביותר להתפתחות מוחו של העובר. בנוסף, אומגה 3 פועל על הרפיית שרירים ולכן הוא יעיל להוריד את סף הכאב בזמן הלידה.


לסיכום, ניתן על ידי טיפול נטורופתי לחזק בזמן הריון ולהכין את הגוף ללידה

תזונה: עשירה במרכיבים חיוניים - ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן
תוספי תזונה: למניעת חסרים תזונתיים, הכנה לקראת לידה
צמחי מרפא: לחיזוק הגוף והנפש, להכנה לקראת לידה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית