דלקת גרון - תרופות סבתא

 

דלקת גרון - סימפטומים עיקריים

דלקת גרון נחלקות ל 2 סוגים על פי הגורם לדלקת:

1. דלקת גרון חיידקית
2. דלקת גרון ויראלית

דלקת גרון ויראלית:
90% מ דלקות הגרון הן וירליות. הוירוסים שונים ומשתנים כל שנה. וירוס EBV יכול גם לגרום ל דלקות גרון ולבלוטות לימפה נפוחות ולהוות סימפטום ראשון למחלת הנשיקה. בדרך כלל הסימפטומים יותר מינורים ולא מצריכים טיפול מיוחד. במקרה ומתבלבלים בין מחלת הנשיקה ובין דלקת גרון חיידקית ונותנים אנטיביוטיקה החולה יפתח בדרך כלל פריחה.

דלקת גרון חיידקית:
10% מהדלקות הן חיידקיות ונגרמות מסוגים שונים של משפחת הסטרפטוקוק. 10-15% הן מקבוצת A והם המסוכנים ביותר משום שהם יכולים להוות טריגר למחלה אוטואימונית הפוגעת במסתמי הלב. המחלה נקראת rheumatic fever. 10%-25% מהאוכלוסיה הם נשאי סטרפטוקוק מסוג A והם נמצאים בקבוצת סיכון. דבר ראשון חשוב ללכת ולעשות משטח גרון ולהבחין אם מדובר בחיידק או וירוס, ולא להסתמך על הסתכלות הרופא בלבד על הגרון. כך תמנעו לקיחת שווא של אנטיביוטיקה.


דלקת גרון - מזונות וצמחי מרפא מקובלים ברפואה טבעית


בזיליקום

על פי הרפואה העממית עלי בזיליקום עוזרים בריפוי דלקת גרון. סוחטים את הנוזל של עלי בזיליקום | ריחן טריים ומוסיפים מידה שווה של דבש. את הסירופ המתקבל שותים כתרופה.

מרווה

למרווה פעילות מחטא ונוגדת חיידקים ווירוסים. לטיפול בדלקות גרון חולטים 3-5 עלי מרווה בכוס מים רותחים, ממתיקים בדבש, משהים כ - 3 דקות ושותים. ניתן גם לעשות חליטה מרוכזת של עלי מרווה ולהשתמש בחליטה לגירגור לחיטוי הגרון.

זעתר

עוד בימי הרמב"ם נחשב ה זעתר בעל סגולות ריפוי רבות:, בניהם חיטוי וחיסון הגוף ולכן הזעתר יעיל במצבי דלקת על רקע וירוס או חיידק. מומלץ לחלוט במים כף גדולה של עלים ולשתות. כמו כן ניתן גם להשרות עלי זעתר בתוך שמן זית ולאכלם.

לואיזה

מחקרים שנערכו לאחרונה מצאו כי לואיזה מכילה כמות גבוהה של נוגדי חמצון המסייעים להתמודדות למגוון בעיות רפואיות. אחת הבעיות שנפוץ להשתמש בלואיזה הינה דלקות גרון. מומלץ לשתות חליטת לואיזה מספר פעמים ביום. יש לחלוט כף דושה של עלים בכוס מים רותחים.

שום

לשום תכונות אנטיביוטיות מוכחות וכן הוא מחזק את מערכת החיסון. מומלץ לאכול את השום טרי או להכין "אנטיביוטיקה של הטבע": לגרר בצל אחד, 2 שיני שום, לערבב עם 2 כפות דבש גדושות. ןלאכול בזמן מחלה כפית שטוחה כל 3 שעות. למניעה ניתן לאכול חצי כפית כל יום.

לימון

הלימון עשיר בויטמינים ובמינרלים וכן באנטי אוקסידנטים שיכולים לסייע למערכת החיסון להתמודד עם רעלנים וחומרים מחומצנים הנוצרים כתוצאה מהמאבק בפולשים. מומלץ לסחוט לימון ולשתות פעם ב 3-4 שעות בזמן מחלה.

דבש

הדבש מכיל למעלה מ 35 סוגים של מרכיבים בעלי תכונות אנטי חיידקיות הקוטלים חיידקים. בנוסף הדבש מכיל אנטי אוקסידנטים ואנזימים שעוזרים לגוף להתמודד עם דלקת בצורה יעילה יותר. חשוב השתמש בדבש שלא עבר תהליך חימום. החימום הורס את תכונותיו הטובות של הדבש. מומלץ לאכול כפית דבש איכותי כל כמה שעות בזמן מחלה. מומלץ לאכול "אנטיביוטיקה של הטבע", מתכון בסעיף על השום.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.