דיאטת ניקוי רעלים

 

שאלה
אני בן 50 ויש לי עודף משקל, אני מעשן כ 10 סיגריות ביום והתזונה שלי היא בסה"כ מאוזנת אני לא אוכל יותר מידי בשר וחלב ומקפיד לאכול כמה שאפשר ירקות ופירות. מבחינה בריאותית, מעבר לעודף משקל יש לי קצת כולסטרול גבוה ואני לא לוקח כרגע תרופות לכולסטרול. אני מתכנן לעשות דיאטת ניקוי רעלים כי קראתי שאוכל לעזור לכולסטרול וגם להוריד במשקל ורציתי לשאול האם מעבר לדיאטה יש צורך במשהו נוסף על מנת להוריד כולסטרול ובמשקל? חוץ מזה שמעתי שכדאי לשתות תה סרפד כי הוא עוזר בניקוי רעלים האם זה נכון? או אם יש עוד צמחים שאפשר לשתות שיעזרו בדיאטת ניקוי רעלים? מעבר לזה האם אפשר לעשות דיאטת ניקוי רעלים לבד בבית או כדאי לפנות למישהו שמבין בתזונה על מנת שיבנה לי תפריט מתאים?


צמחי מרפא לניקוי רעלם מהגוףצמחי מרפא לניקוי רעלים מהגוף


תשובה

דיאטת ניקוי רעלים היא בדרך כלל מורכבת ומאוד מומלץ שתפנה לנטורופת או מישהו אחר שמבין בתחום על מנת שיכוון אותך כיצד לעשות זאת בדרך הכי יעילה עבורך גם בגלל העובדה שדיאטת ניקוי רעלים היא משימה הדורשת מחוייבות עצמית וכדאי שתעשה את תהליך הניקוי עם תמיכה וייעוץ. למרות שאתה כותב שהתזונה שלך מאוזנת הרי בבניית דיאטת ניקוי רעלים נלקחים בחשבון מספר אלמנטים והדגש הוא הפחתה עד הימנעות מוחלטת ממזונות מסויימים. אני יכולה לספר לך, לצערך, או אני מקווה, לשמחתך, כי תצטרך להפסיק לעשן בתקופת הדיאטה מאחר וסיגריות, כמו שאתה בטח יודע, מכניסות לגוף שלך עשרות חומרים רעילים שונים והם מיותרים לחלוטין. לגבי הכולסטרול ועודף המשקל הרי שבהחלט תוכל להוריד במשקל אם אכן תבנה לך תכנית מותאמת. מעבר לכך גם הכולסטרול שלך אמור להרוויח מתהליך הניקוי אבל אני לא בטוחה שאורך הזמן בה תבצע את דיאטת ניקוי הרעלים תוכל לעשות שינוי של ממש ברמות הכולסטרול שלך.


צמחי מרפא בעלי יכולת לניקוי ושיקום הכבד מרעלים

מה שכן, וכבר ציינת את תה הסרפד, מומלץ לך לשלב עם דיאטת ניקוי הרעלים גם צמחי מרפא שישלימו את עבודת הניקוי וגם יסייעו לך בהורדת רמות הכולסטרול בדם. צמחי מרפא ידועים ביכולתם ויעילותם בסיוע לגוף בתהליכי ניקוי ופינוי רעלים, במיוחד מאחר והם מגבירים תהליכי ספיגה ומזרזים תהליכי פינוי וניקוז רעלים מהגוף. בנוסף, צמחי המרפא מצוינים לשיקום הכבד, איבר מרכזי בתהליך הניקוי לצד חיזוק מערכת העיכול, חיזוק התגובה החיסונית של הגוף והגברת קצב חילוף החומרים בגוף. כל אלו פעולות מרכזיות בתהליך ניקוי רעלים מהגוף ותוכל להשיג אותם בעיקר מהשימוש בצמחי מרפא. הסרפד ידוע כצמח מרפא משתן ולכן הוא יכול לסייע בתהליך הכללי לצד השימוש בצמחי מרפא. לסיכום מצא מישהו שמבין בניקוי רעלים וקבל ממנו דיאטה מסודרת. שנית, הוסף לדיאטה גם צמחי מרפא לסיוע ותמיכה טבעית בתהליך ניקוי הרעלים ודבר אחרון הפסק לעשן. עם דיאטה או בלעדיה תרגיש יותר טוב בלי סיגריות ובמיוחד בגילך ומצבך אתה מעלה את הסיכון למחלות מיותרות כך או אחרת דיאטת ניקוי רעלים תעשה לך רק טוב.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי