גרד בפי הטבעת - תולעי מעיים

 

שאלה
מזה כשבועיים אני סובלת מגרד בפי הטבעת שמאד מציק לי. בהתחלה חששתי מפטרייה או בעיה פנימית אחרת אבל הייתי אצל פרוקטולוג שלא מצא שום דבר. אין לי טחורים ואין בעיה חיצונית. הרופא אמר לי שיתכן שאלו תולעים במעיים והמליץ לי לקחת ורמוקס אבל מאחר וזה לא משהו רציני אני רוצה לנסות לטפל בתולעים בדרך טבעית. חשוב לי לציין שהגרד הוא בעיקר בלילה כשאני נשכבת לישון. אנא המלצתכם מה ניתן לעשות לתולעי מעיים הכי מהר שאפשר.

 

תשובה

כאמור, סביר להניח ממה שאת מתארת שאכן את סובלת מתולעי מעיים. תולעי מעיים חיים בתוך המעיים וניזונים מסביבת המעיים. ישנם סוגים רבים של תולעי מעיים אולם הסוג הנפוץ ביותר בישראל הינו תולעי סיכה. תולעים אלו דקים ולבנים ונראים כמו סיכות קטנות. ההדבקה בתולעי מעיים נעשית על ידי מגע בשטחים נגועי ביצים והכנסתם למערכת העיכול דרך הפה. ההדבקה נעשית מאוד בקלות והיא מתרחשת בעיקר בגני ילדים ופעוטונים. קל מאוד להדבק שוב ושוב ולכן בעיה זו מאוד נפוצה בקרב ילדים ובקרב מבוגרים הגרים עם ילדים. בנוסף, אנשים שחיים עם בעלי חיים כגון כלב או חתול נמצאים ברמת סיכון גבוהה להדבק. מדוע גרד בפי הטבעת קורה בעיקר בלילה? זה הזמן שהתולעים יוצאות להטיל את ביציהם בפי הטבעת. פי הטבעת הוא אזור מלא עצבים ולכן כל תחושה קטנה מורגשת. התנועה של התולעת מורגשת כדגדוג מטריד אשר יכול למנוע שינה. אצל ילדים זה יכול לגרום לסיוטי לילה וחוסר שקט בלילה. אצל נשים הגרד יכול להיות גם בנרתיק, לשם נודדת התולעת. הדרך הביתית לבדוק אם אכן מדובר בתולעי המעיים היא כשהגרד מתחיל לבקש מאדם קרוב שיציץ עם פנס לראות אם יש תולעת. אפשר לעשות גם בדיקות צואה במרפאה.


צמחי מרפא לטיפול מהיר טבעי ויעיל בתולעי מעיים

מה שאני מציעה לך לטיפול טבעי ומהיר בתולעים זה לקחת צמחי מרפא קוטלי תולעים בעלי חומרים פעילים ממוקדים לקטילת תולעי המעיים. צמחי המרפא מסלקים את התולעים מהמעיים ומונעים דגירה חוזרת של התולעים. האגוז השחור והלענה הם צמחי המרפא החזקים ביותר כנגד תולעים. מכיוון שמעגל החיים של תולעת זה כ 10 ימים, יש להתמיד עם הטיפול במשך לפחות כחודש עד שכל המעיים נקיים. בנוסף, מומלץ מאוד להימנע מסוכרים ולאכול הרבה סיבים, אשר מונעים מהתולעים להתרבות.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..