גיל המעבר, יובש בנרתיק ודלקות חוזרות בדרכי שתן

 

תיאור מקרה של מטופלת  אשר הצליחה להבריא


תלונות

תופעות גיל המעבר, יובש בנרתיק ודלקות חוזרות בדרכי שתן


רקע אודות המטופלת

ירדנה, בת 52, רואת חשבון במשרד, נשואה+3, עובדת 8 שעות ביום, לא מקפידה על תזונה, אוכלת בזמנים לא מסודרים, יש מתח ולחץ בעבודה. בסופי שבוע מדווחת על פחות לחץ ויותר רגיעה.


לילך נהרי בתכנית בריאות על הטיפול הטבעי בתופעות גיל המעבר


פירוט תלונות עיקריות

התלונה העיקרית של ירדנה הייתה יובש בנרתיק שהפריע מאוד בזמן קיום יחסי מין. היא החלה לסבול מיובש בנרתיק כבר לפני שנתיים, כשהפסיקה הווסת, אבל המצב החריף עם הזמן וירדנה חיפשה פתרון לבעיה זו. הרופא הציע לה לקחת הורמונים לתופעות גיל המעבר, אבל בגלל שדודתה חלתה בסרטן שד, היא החליטה לא לקחת.


פירוט תלונות ברקע

בנוסף ליובש בנרתיק, בשנתיים האחרונות, מאז הפסיקה לירדנה הווסת, היא סבלה מדלקות דרכי שתן חוזרות ונשנות, שהלכו והתגברו. כרגע היא הגיעה למצב בו האנטיביוטיקה הקלה על הסימפטומים של הדלקת אך לא העלימה אותם לחלוטין והיא המשיכה לסבול מצריבה בעת הטלת שתן ואי נוחות באזור אגן תחתון.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר


יובש בנרתיק בגיל המעבר

יובש בנרתיק הוא מצב בו ריריות הנרתיק יבשות עקב ירידה ברמות אסטרוגן - תופעה אופיינית לגיל המעבר. האסטרוגן אחראי על שמירת סביבת הנרתיק - על גמישות הרקמות, על סיכוך הרקמות ועל השריית סביבה חומצית. הסביבה החומצית חשובה ביותר למנוע ממזהמים להתפתח בנרתיק ובדרכי השתן. ירידה ברמות האסטרוגן תפגע בכול אילו ותשאיר את הנרתיק יבש וחשוף למזהמים. זו הסיבה מדוע דלקות דרכי שתן עלולות להופיע בתדירות גבוהה דווקא בגיל המעבר.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובההטיפול הנטורופתי בגיל מעבר - יובש בנרתיק ודלקות דרכי שתן חוזרות

ירדנה הגיעה עם שתי בעיות מרכזיות - הראשונה: חוסר איזון במערכת ההורמונלית, אשר גרמה ליובש בנרתיק וכתוצאה מכך לקשיים בקיום יחסי מין, והשנייה: חולשה במערכת החיסונית שהכניסה אותה למעגל של זיהום חיידקי בשתן-לקיחת אנטיביוטיקה-כתוצאה מכך חולשה של מערכת החיסון-כתוצאה מהחולשה שוב חיידק בשתן -לקיחת אנטיביוטיקה וחוזר חלילה.


לילך נהרי בשיחה על טיפול ומניעת תופעות גיל המעבראיזון הורמונלי טבעי וללא תופעות לוואי

מטרת הטיפול הנטורופתי הייתה לאזן את המערכת ההורמונלית, על מנת למנוע יובש בנרתיק אבל גם על מנת להגן על דרכי השתן מפני זיהומים, ולחזק את מערכת החיסון. במסגרת הטיפול הנטורופתי הותאמה לירדנה תכנית טיפול הכוללת תזונה מחזקת מערכת חיסון ועשירה במזונות המכילים פיטואסטרוגנים. פיטואסטרוגנים הינם מרכיבים צמחיים דמויי אסטרוגן שמאזנים את המערכת ההורמונלית הנשית ומפצים על חסר האסטרוגן בגוף.


צמחי מרפא ויעילותם באיזון הורמונלי נשי

לירדנה נבנתה פורמולת צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי חיידקית לקטילת החיידק בשתן ולמניעת שגשוגו בדרכי השתן וכן צמחים ספציפיים לאיזון המערכת ההורמונלית הנשית כגון אנג'ליקה סינית, שיח אברהם ועוד. תכנית הטיפול עבור ירדנה נועדה לאזן את המערך ההורמונלי השני שלה, לחזק את מנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף נגד פלישת חיידקים לדרכי השתן כגון העלאת החומציות בשתן, העלאת החומציות בנרתיק וחיזוק מערכת החיסון.


תוצאות הטיפול הנטורופתי בגיל מעבר - יובש בנרתיק ודלקות בדרכי שתן

לאחר כשבוע מתחילת הטיפול סיפרה ירדנה בשיחת בקרה טלפונית כי יש הקלה מורגשת בתדירות ועוצמת הצרבות בשתן. בפגישת הבקרה שנערכה לאחר שלושה שבועות דיווחה ירדנה כי נעלמה הצריבה בשתן לחלוטין וההרגשה הכללית השתפרה מאוד. ירדנה סיפרה שהיא מרגישה יותר אנרגטית ורעננה. גם ברמת היובש בנרתיק חל שיפור אולם לא מספק עדיין. ירדנה המשיכה בתהליך הטיפולי ולאחר חודשיים מתחילת הטיפול נעלם היובש בנרתיק לחלוטין. היא סיפרה כי אורח חייה הנוכחי עושה לה טוב והיא מרגישה מלאת תקווה שוב. מצב רוחה השתפר מאוד עקב חזרת האיזון ההורמונלי בעיקר ובריאותה הכללית הייתה טובה יותר. בנקודת זמן זו קיבלה ירדנה תכנית תזונה ארוכת טווח לתקופה של שנה על מנת לבסס ולחזק את ההישגים הבריאותיים אליהם הגיעה.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר