תופעות גיל מעבר, גלי חום, מיגרנות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופלת  אשר הצליחה להבריא


תלונות

תופעות גיל מעבר, גלי חום, מיגרנות בתדירות גבוהה


רקע אודות המטופלת

רונית, בת 46, אמא לילדה בת 5, עובדת בחברת ביטוח 8 שעות משרדיות ביום, עמוסה מאוד בעבודה, תזונה לא מסודרת.


פירוט תלונות עיקריות

רונית פנתה לטיפול הנטורופתי עקב מיגרנות חוזרות ונישנות שלא עוזבות אותה. בעבר היא סבלה ממיגרנות, בעיקר לפני מחזור, אך לאחרונה המיגרנות החלו להופיע בתדירות של כמה פעמים בשבוע. בנוסף, החלו לה גלי חום כמה פעמים ביום. היא פנתה לרופא ששלח אותה לבדיקות הורמונליות מקיפות. נמצא כי רונית החלה להיכנס לגיל המעבר למרות גילה הצעיר יחסית. לרונית היסטוריה של לקיחת הורמונים על מנת להכנס להריון. היא נכנסה להריון עם בתה היחידה דרך הפריה חוץ גופית שבמסגרתה היא עברה טיפולים הורמונלים רבים. יתכן וזו הסיבה לכניסתה המוקדמת לגיל המעבר. המיגרנות בשילוב עם גלי החום הקשו על רונית לתפקד באופן תקין וגרמו לה לסבל רב.


לילך נהרי בתכנית בריאות על הטיפול הטבעי בתופעות גיל המעבר


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהמדוע מתרחשות תופעות גיל המעבר?

גיל המעבר מתאפיין בירידה חדה של רמות אסטרוגן. מצב זה גורם לתופעות רבות שכן הורמון האסטרוגן לוקח חלק בתהליכים רבים בגוף. שינויים חדים ברמות האסטרוגן גורמים להתכווצות והרפיה של כלי הדם בראש וכתוצאה מכך לכאבי מיגרנה. בנוסף, בעקבות הירידה החדה של רמות האסטרוגן המוח מקבל מסר שהגוף חם ולכן מנסה לקרר אותו על ידי הזעה. זהו גל החום שהאישה מרגישה.יעילות הטיפול הנטורופתי בגלי חום ומיגרנות

במסגרת הטיפול הנטורופתי מותאמת תכנית הכוללת תכנית תזונתית מפורטת והתאמה של צמחי מרפא ותוספי תזונה. מטרת הטיפול לעזור למערכת ההורמונלית להתאזן. על ידי מרכיבים צמחיים בתזונה ובצמחי המרפא ניתן להשפיע על חוסר האסטרוגן, להביא לאיזון ובכך לפתור את תופעות גיל המעבר. הטיפול הנטורופתי משפיע על המערכת ההורמונלית בצורה בטוחה, ללא תופעות לוואי. המרכיבים הצמחיים נקשרים לתאי הגוף ומפצים על חוסר האסטרוגן וכתוצאה מכך תופעות גיל המעבר נעלמות.


תרומתה של תזונה שיקומית לטיפול בגלי חום ומיגרנות

לתכנית התזונתית תרומה מרכזית בטיפול בתופעות גיל המעבר. חומצות שומן מסוימות עלולות לגרום לשיבוש במערכת ההורמונלית. לעומת זאת, ישנם מרכיבים צמחיים רבים במזון כגון פיטואסטרוגנים, הנמצאים בעיקר בקטניות ודגנים מלאים, וכן מרכיבים בשם אינדולים הנמצאים בעיקר בירקות ממשפחת המצליבים - להם השפעה משמעותית על איזון המערכת ההורמונלית. במקרה של רונית התאמה של תזונה המשפיעה על הרפייה של כלי הדם ופעילות אנטי דלקתית בכלי הדם היתה חשובה על מנת למגר את בעיית המיגרנות.


יעילות צמחי מרפא לטיפול בגיל המעבר

צמחי מרפא לאיזון המערכת ההורמונלית, בעיקר בזמן גיל מעבר, נחקרו רבות ונמצאו יעילים ביותר. הצמח המרכזי לטיפול בגלי חום נקרא קוהוש שחור, אך יש צמחי מרפא נוספים. הדרך הנכונה והיעילה ביותר להשתמש בצמחי מרפא היא להתאים באופן אישי פורמולה למטופל. לרונית התאמתי פורמולה שלקחה בחשבון לא רק את גלי החום אלא גם את המיגרנות ואת העומס והמתח בחיי היום-יום שלה. פורמולת צמחי מרפא עוזרת לגוף להגיע לאיזון ולכן משך לקיחת הפורמולה הוא לתקופת זמן מוגדרת, לרוב לאחר כמה חודשים ספורים המערכת ההורמונלית מתאזנת ואין צורך להמשיך עם נטילת צמחי המרפא.


תוצאות הטיפול הנטורופתי בגלי חום ומיגרנות

לאחר כשבועיים מתחילת הטיפול שוחחתי עם רונית והיא סיפרה שיש שיפור רב בתדירות המיגרנות וכבר שלושה ימים רצופים לא הופיעה מיגרנה. היא נרתמה לחלוטין לתכנית הטיפולית. לאחר שלושה שבועות נפגשנו שוב ורונית דיווחה שגלי החום פחתו בצורה דרמטית. המיגרנות לא הופיעו לאורך כול שלושת השבועות והיא הרגישה הרבה יותר אנרגטית. רונית המשיכה עם תכנית הטיפול עוד 3 חודשים עד שגלי החום נעלמו לחלוטין ולמעשה רונית הגיעה לאיזון מלא של המערכת ההורמונלית שלה.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר