גאוט, כולסטרול ועייפות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות

גאוט, כולסטרול ועייפות


רקע אודות המטופל

מנשה, בן 59, נשוי + 3 ילדים ו 6 נכדים, עובד בבנק, לא פעיל גופנית, עד לפני 10 שנים עישן קופסא ביום, לא מקפיד על תזונה מיוחדת, יש מתח בעבודה.


פירוט תלונות עיקריות

גאוט: לפני 7 שנים בערך סבל מנשה לראשונה מכאב חד בבוהן של רגל שמאל. בבדיקות דם נמצאה חומצה אורית גבוהה - 9.4. בנוסף באותה תקופה נמצא כולסטרול גבוה - כולסטרול כללי 234 ו LDL 142 כש HDL 47. מנשה קיבל תרופות להורדת כולסטרול ולהורדת החומצה האורית ולקח אותם במשך תקופה של כמה חודשים אך הפסיק על דעת עצמו. הוא טען כי התרופות לאיזון כולסטרול גרמו לו לעייפות ולכאבי שרירים ושהמחשבה להיות תלוי בתרופה כל החיים לא מצאה חן בעיניו. ב 7 שנים האחרונות סבל מנשה מהתקפים חוזרים ונשנים של גאוט שהתבטאו בכאבים חדים במפרקים. כל התקף הוא קיבל תרופה לשיכוך הכאבים. מנשה הגיע אליי מכיוון שהתקפי הגאוט הלכו והתגברו ועצמתם עלתה. בין התקף להתקף לא היתה נסיגה מוחלטת בסימפטומים כי אם נשארו כאבים במפרקים. בנוסף, לאחרונה אחיו הגדול לקה בהתקף לב, זה הלחיץ אותו מאוד, והוא הרגיש שהגיע הזמן לעשות שינוי בבריאותו.


פירוט תלונות ברקע

עייפות: מנשה דיווח שאינו אנרגטי כפי שהיה בעבר. הוא קם עייף והעייפות מלווה אותו לאורך כל היום. בצהריים הוא מרגיש נפילת אנרגיה. קפה ומשהו מתוק עוזר לו להתאושש אחרי ארוחת צהריים.הטיפול הנטורופתי בגאוט

גאוט הינה דלקת פרקים הנגרמת עקב שקיעה של חומצה אורית במפרקים. מערכת החיסון מנסה לפנות את החומצה האורית ששוקעת במפרקים ונוצרת דלקת מקומית כואבת מאוד. חומצה אורית הינה תוצר פירוק של מרכיבים בגוף שבאופן טבעי מופרשים מהגוף דרך הכליות והשתן. כשרמת החומצה האורית גבוהה בדם, היא שוקעת במפרקים ויוצרת דלקת. מצב זה קורה כשיש הכנסה מרובה של מזונות המעודדים ייצור של חומצה אורית מצד אחד ויש מעט מידי הפרשה של חומצה אורית מהגוף החוצה מצד שני. זו היא בעצם בעיה של חילוף חומרים הנגרמת מעודף של שומן וחלבון, שמקורו מתזונה קלויה.


טיפול בשורש הבעיה

הטיפול הנטורופתי מטפל בשורש הבעיה שהובילה להתפתחות הגאוט - מצד אחד התאמת תפריט תזונתי, אשר מפחית ייצור חומצה אורית בגוף ויייצור דלקת בגוף, ומצד שני, תמיכה באיברי הפינוי כגון כליות ושתן על ידי תזונה וצמחי מרפא. בנוסף, ישנם תוספי תזונה בעלי השפעה אנטי דלקתית מאוד חזקה. בעקבות השינוי התזונתי מנשה יוריד מהעומס המטבולי על הגוף וכתוצאה מכך יאזן לא רק את החומצה האורית בדם אלא גם את הכולסטרול.


וידאו קצר על הטיפול בגאוט


תוצאות הטיפול הנטורופתי בגאוט

מנשה נרתם לתכנית הטיפול והחל עם תכנית תזונתית אשר הותאמה באופן אישי לאורח חייו. התכנית התזונתית כללה מרכיבים שעוזרים לגוף לפנות עודפי פסולת כגון כולסטרול וחומצה אורית ומורידים את העומס המטבולי מהגוף. בנוסף מנשה החל לקחת פורמולת צמחי מרפא אנטי דלקתיים ספציפיים למפרקים כגון בוסווליה וזנטוקסילום אותם לוקחים בכמוסות או במיצוי. כחלק מהפורמולה שולבו צמחי מרפא לאיזון רמות הכולסטרול.


צמחי מרפא לפעילות תומכת

שילוב של חליטת צמחי מרפא בעלת פעילות משתנת ומפנה חומצה אורית מהגוף מקדמת את המטרה הטיפולית ועוזרת לגוף להשתקם יותר טוב. לאחר שבועיים דיווח מנשה כי הוא מרגיש רענן יותר ואנרגטי. לאחר 4 שבועות דיווח מנשה כי חל שיפור דרמטי במצבו וכי הוא לא מרגיש כאב במפרקים. הוא המשיך להתמיד עם התפריט וצמחי המרפא. לאחר 3 חודשי טיפול הגיעו תוצאות בדיקות דם חדשות - החומצה האורית ירדה ל 5.8 והכולסטרול הכללי ירד ל 194! מנשה, שהיה רגיל לתדירות של התקף גאוט כל חודשיים לא סבל מאף התקף במשך שלושת החודשים. הותאמה למנשה תכנית תזונתית להמשך