בטטה פראית | Dioscorea Villosa | Wild Yam | צמחי מרפא

 

שמות הצמח
בטטה פראית | Dioscorea Villosa | Wild Yam

חלקים בשימוש
שורשים עבים, פקעות

רקע כללי
מבטטה פראית בודדו לראשונה פרוגסטרון ומאז הוא נמצא בשימוש נרחב בעולם הרפואה. החומרים הפעילים בבטטה הם ספונינים עם מבנה סטרואידלי. ספונינים אלו הם חומר מוצא לייצור קורטיזון ופרוגסטרון. כמו כן הצמח מכיל פיטוסטרולים. לצמח השפעה נוגדת כיווץ, אנטי דלקתית, אנטי ראומתית, מעודדת הפרשת מיצי מרה ומורידה חום מתון. צמח זה מתאים לגיל המעבר שבו יש ירידה של אסטרוגן ופרוגסטרון. בגלל יכולת הצמח לעלות רמות פרוגסטרון הוא יעיל במצבי PMS (תופעות לפני מחזור) עם כאב וכיווצים ודיסמנוראה (כאבי מחזור).

פעילות רפואית עיקרית
מאזן הורמנלי נשי
מסדיר ווסת חודשית נשית
אנטי דלקתי
אנטי עוויתי
גורם להזעה
ממריץ הפרשת מיצי מרה

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
תופעות גיל המעבר
תסמונת קדם וסתית
כאבי מחזור
חוסר ווסת
מחזור לא סדיר
בחילות - גם בהריון
גלי חום גיל המעבר
גזים וכאבי בטן
ספיגה לקוייה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.