אנמיה בהריוןאנמיה בהריון - טיפול טבעי

אנמיה היא מצב בו כדוריות הדם האדומות נמוכות. מכיוון שכדוריות הדם האדומות מכילות המוגלובין, רמה נמוכה שלהם עלולה ליצור בעיות בריאותיות רבות. ההמוגלובין הינו נשא של החמצן. תפקידו של ההמוגלובין לדאוג כי חמצן יגיע לכל תא ותא בגופינו. אנמיה יכולה לגרום לשורה ארוכה של סימפטומים הכוללים עייפות ומתח באברי הגוף.


אנמיה בהריון יכולה להיגרם מכמה מצבים:

אנמיה עקב חוסר בברזל או B12 (הסיבה הכי שכיחה)
הרס מוגבר של כדוריות דם אדומות
איבוד דם
יצירה לא תקינה של כדוריות דם אדומות

הסיבה שנוצרת אנמיה בזמן הריון הינה שדרישות הגוף עולות, עקב העובר הגדל. אם צריכת הברזל לא עולה גם כן – שהרי נוצר חסר. אנמיה בבדיקות דם תבוא לידי ביטוי בהמוגלובין (HG) נמוך. חשוב לבדוק את רמת הברזל, פריטין (מאגר הברזל בגוף) ו B12 כדי לוודא שמקור האנמיה הינה מחסר ברזל. במידה ויש אנמיה מחסר ברזל, חשוב מאוד לקחת תוסף ברזל. החשיבות על שמירה של המוגלובין תקין בזמן הריון הינה קריטית. בזמן הלידה האישה תאבד דם. אם מלכתחילה רמת ההמוגלובין נמוכה, היא עלולה להגיע לרמה מאוד ירודה בזמן הלידה ומשם הגוף יכול להיכנס לשוק ואף להידרדר למוות.


תוספי תזונה מומלצים בזמן אנמיה בהריון

מומלץ לקחת ברזל - ישנם כמה סוגים של ברזל:

ברזל סינטטי המומלץ על ידי הרופאים בקופות החולים השונות. יש בו כמות גבוהה של ברזל אבל הוא עלול לגרום לכאב בטן, עצירות או שלשולים וכן ספיגה ירודה מכיוון שהוא סינטטי.

אפשרות נוספת הינה הברזל העדין (GENTLE IRON) הנמכר כתוסף תזונה. יתרונות של תוסף זה שאינו גורם לתופעות לוואי במערכת העיכול וספיגתו טובה יותר.

יש גם מוצרים טבעיים של ברזל נוזלי שספיגתו מצוינת ואינו גורם לתופעות לוואי כלל. את הברזל מומלץ לשתות בליווי משקה חמוץ כגון מיץ פרי הדר. כמו כן ניתן לקחת את הברזל יחד עם ויטמין C. הסביבה החומצית עוזרת בספיגה יעילה של הברזל.
בנוסף, מומלץ לאכול תזונה עשירה בברזל כגון : קטניות (שעועית,אפונה יבשה, חומוס, עדשים, סויה וכולי) שוקולד מריר משובח, אגוזים ושקדים לא לקויים, ברוקולי, כרוב וכו'


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית