אורטיקריה, גרד | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


בעיות רפואיות:
אורטיקריה, גרד

רקע אודות המטופל:
יוסי, בן 50, נשוי+3ילדים, מנהל חנות, נמצא בהרבה מתח ולחץ - קשיים כלכליים וקשיים בזוגיות

תלונות עיקריות:
גרד - לפני 5 חודשים התחיל גרד בין האצבעות של הרגליים. סביב הגרד המקום התנפח ונהיה אדום. קיבל אנטיביוטיקה, הנפיחות והאדמומיות נעלמה אך הגרד נשאר והתגבר. קיבל סטרואידים והגרד נעלם לשבוע בלבד ושוב חזר. ניסה כמה סוגי תרופות אנטי אלרגיות, אנטי היסטמיניות שלא עזרו.

הגרד מלווה בפריחה נפוחה שעוברת עד היום למחרת, אך מתחילה במקום אחר. בעיקר אחרי הזעה ומאמץ גופני זה מופיע, זה יכול להופיע בכל הגוף, מאוד מגרד. בעקבות הגרד יוסי טוען שהפך עצבני. הרופא אבחן שיוסי סובל מאורטיקריה.

אורטיקריה זו מחלה שבה מערכת החיסון מגיבה לגורם מסוים והביטוי של התגובה הוא על העור. זוהי בעצם תגובה אלרגית הנובעת מחוסר איזון מערכת החיסון. מערכת החיסון מבולבלת ומתחילה לתקוף מה שלא שם. כתוצאה מכך העור מגיב בנפיחות וגרד, ממש כמו עקיצות יתוש. היא לרוב אינה מסכנת חיים, אך היא מורידה את איכות החיים בצורה משמעותית בגלל הגרד הבלתי פוסק. יש מטופלים שמדווחים שלא יכולים לישון בלילה בגלל הגרד.

ברקע:
עבר התקף לב בגיל 45, בעקבות זה עשה שינוי באורח החיים שלו - התחיל לאכול בריא ולהתאמן באופן קבוע, אבל אחרי פחות משנה זנח אורח חיים זה.
מילדות אלרגיה לקרדית האבק
חולה פעמיים-שלוש בחורף בשפעת או דלקת גרון. אחרי כל מחלה לוקח שבועות לגוף להתאושש
נפילת אנרגיה בשעות הצהריים
עצירות - יציאה פעם ביומיים-שלושה
מעשן קופסת סיגריות כל יום
אוכל בעיקר בחוץ - שווארמה, פלאפל, בורקסים. לא אוכל ירקות ופירות


הטיפול הנטורופתי בגרד ואורטיקריה

ליוסי מערכת חיסון חלשה ולא מאוזנת. עוד כילד הוא סבל מאלרגיות לקרדית האבק, שהתבטאו בגרד ואדמומיות בעיניים, ומברונכיטיס. אורח החיים של יוסי הוביל אותו לשחיקה של מערכת החיסון. שנים של חיים במתח ולחץ, תזונה שהיא עשירה בשומנים לא בריאים וסוכרים פשוטים מצד אחד וחסרה בויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים מצד שני, עישון - כל אילו הביאו לצבירת פסולת רבה בגוף, כתוצאה מכך לחולשה מאוד גדולה של מערכת החיסון. העצירות מחמירה את הפסולת שמצטברת מאורח החיים הלקוי, כתוצאה מהפסולת העורקים נסתמים ונוצר התקף לב, ובין השאר גם מערכת החיסון מגיבה, בנסיון נואש, לפנות את הפסולת מהגוף.

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לפנות את הפסולת מהגוף, להכניס מרכיבים חיוניים לגוף, להוריד את כל המזונות החשודים כאלרגנים מהתזונה ובכך לאזן את מערכת החיסון. תזונת ניקוי, קלה לעיכול, היפואלרגנית, תתחיל להניע את הפסולת החוצה, לנקות את הגוף ולהרגיע את מערכת החיסון. בנוסף, צמחי מרפא שמטרתם לנקות את הגוף על ידי הנעת הכבד והגברת פעילות הכליות מאוד חשובים פה. ישנם צמחי מרפא ספציפים לאיזון מערכת החיסון בעלי פעילות אנטי אלרגית להקלה מהירה. תוספי תזונה כגון קוורציטין יכולים להשפיע על מערכת החיסון ופועלים כאנטי היסטמינים טבעיים.


תוצאות הטיפול בגרד ואורטיקריה

יוסי נרתם לטיפול ב 100%. הוא שינה את התזונה שלו מקצה לקצה והתחיל לאכול ירקות ופירות. הוא התמיד עם לקיחת צמחי המרפא ותוספי התזונה שהמלצתי לו. לאחר 4 שבועות יוסי דיווח שהוא מרגיש הרבה יותר עירני, לא היתה נפילת אנרגיה בצהריים, הפריחה והגרד נעלמו! תוך פחות משבוע שהתחיל בטיפול הגרד והפריחה היומיומיים נעלמו לחלוטין. יוסי הבין בתהליך את הקשר בין אורח החיים שלו למצבו הבריאותי והחליט למנף את השינוי שעשה לאורח חיים בריא יותר לטווח הארוך. הוא אימץ תפריט בריא שיוכל לחיות איתו, החל לעסוק בפעילות גופנית והפחית בצריכת הסגריות.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית