אובאיטיס קדמית וקשיים בראייה | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס קדמית וקשיים בראייה


רקע אודות המטופל:

שגית, בת 33, התחתנה לא מזמן, עובדת כגננת במשרה מלאה, מספרת על עצמה שהיא פרפקציוניסטית בעבודה ובבית וזה גורם לה ללחץ רב, אוכלת הרבה אוכל מוכן, לא מסודר.


פירוט תלונות עיקריות:

שגית אובחנה לפני שמונה חודשים עם אובאיטיס קדמית עקב אודם שהופיע בלובן העין וקשיים בראייה. היא טופלה בעזרת סטרואידים וההתקף חלף. ההתקף השני היה חמור מהראשון ולקח הרבה יותר זמן עד שבעזרת הסטרואידים הוא חלף. העין חזרה לתפקודה הרגיל, שגית החלה לקחת טיפות סטרואידים באופן קבוע, אך היא חיה עם הלחץ והמתח שההתקף יחזור. היא החליטה למצות כול כיוון אפשרי במניעה של ההתקף הבא וכך הגיעה לטיפול הנטורופתי.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


פירוט תלונות ברקע:

בבדיקות דם נמצא כי שגית סובלת מחסר ברזל. היא מספרת שיש לה את הבעיה הזאת כבר שנים. מידי פעם היא לוקחת תוסף ברזל וזה עוזר לתקופה קצרה. במסגרת התשאול נמצא כי שגית סובלת מספיגה לקויה המתבטאת בגזים, נפיחות וכבדות אחרי האוכל. על מנת לפתור את חסר הברזל יש לחזק את מערכת העיכול ולעזור לספיגה טובה יותר של מינרלים.


מה זה אובאיטיס על רקע אוטואימוני?

אובאיטיס היא דלקת בחלק הפנימי של העין. הדלקת יכולה להיגרם מסיבות שונות כגון זיהומים שונים, אך בעולם המודרני, הסיבה השכיחה ביותר לאובאיטיס היא על רקע אוטואימוניאובאיטיס הינה דלקת בעין שמקורה לרוב בעקבות פעילות יתר של מערכת החיסון התוקפת את תאי העין. אובאיטיס מסוג זה שייך לקבוצת המחלות האוטואימוניות. מדובר בדלקת בעין, היכולה להופיע כמשנית למחלה אוטואימונית אחרת והיא יכולה להופיע ללא מחלה אוטואימונית ברקע, כמחלה אוטואימונית בפני עצמה. מערכת החיסון שתוקפת את תאי העין גורמת לדלקת בתאי העין. כתוצאה מהדלקת נוצרים רדיקלים חופשיים שמעבירים את העין תהליך של הרס. בעקבות כך מופיעים סימפטומים שונים כגון הפרעות ראיה, אודם בעין וכאב.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.


טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס


יעילות הטיפול הנטורופתי באובאיטיס קדמית

מחלות אוטואימוניות נפוצות בעולם המודרני ונמצאות בעלייה מתמדת. מחקרים קושרים אורח חיים להופעה של מחלות אוטואימוניות, הגורמים הם בין השאר תזונה לקויה עשירה במרכיבים מעודדי דלקת, חסרים תזונתיים הגורמים לחולשה של מערכת החיסון ותזונה עשירה במזונות אלרגנים. סביבה של מתח ולחץ מחלישה אף היא את מערכת החיסון. במסגרת טיפול נטורופתי מתבצע אבחון מקיף לאיתור הגורמים לבעיה. במהלך הטיפול הנטורופתי עובדים על חיזוק חיסוני בצורה ממוקדת לצד מניעת גירוי יתר של מערכת החיסון יכולה לסייע לחזרה לתפקוד תקין ובכך עשויה להיות הפחתה משמעותית ברמת הדלקתיות.


יעילות צמחי מרפא בטיפול אובאטיס קדמי

צמחי מרפא רבים נחקרים ונמצאו יעילים בהפחתת רמת הדלקתיות וטיפול במחלות אוטואימוניות שונות. שילוב של צמחי מרפא אנטי דלקתיים עם צמחי מרפא המחזקים ומשקמים את תאי העין יכול להניב שינוי משמעותי בתדירות התקפי האובאיטיס, בעוצמת ההתקפים ואף להוביל לרמיסיה ארוכת טווח. את צמחי המרפא מומלץ לקחת לטיפול בזמן דלקת ולמניעה על מנת למנוע את הדלקת הבאה.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


כיצד תזונה יכולה לסייע בטיפול יעיל באובאיטיס קדמית

לתזונה השפעה רבה בריפוי הדלקת ובמניעת היווצרות ההתקף הבא. מטרת התכנית התזונתית לייצר סביבה אנטי דלקתית אשר תפחית את התגובה החיסונית ותאפשר לתאי העין החלמה מהירה. חומצות שומן מסוימות, מעודדות פעילות דלקתית ומגרות את מערכת החיסון להגיב בתגובת יתר נגד תאי העין. על ידי בנייה של תכנית תזונתית מאוזנת ניתן להפחית ברמת הדלקת, להביא את הגוף לאיזון ולחזק את מערכת החיסון.


תוצאות הטיפול באובאיטיס קדמית

שגית קיבלה תכנית טיפול מקיפה למניעת התקפי האובאיטיס. התכנית כללה התאמה של תזונה שיקומית לחיזוק מערכת העיכול ושיפור ספיגה תקינה למניעת חסרים תזונתיים. בנוסף, שגית החלה לקחת צמחי מרפא ותוספי תזונה בעלי פעילות אנטי דלקתית ופעילות מאזנת מערכת החיסון. אחרי חודש דיווחה שגית שהיא מרגישה הרבה יותר טוב. היא דיווחה שהיא יותר רעננה ונמרצת. היא הרגישה שהיא לוקחת שליטה על מצבה הבריאותי ורמת הלחץ פחתה. את שגית ליוויתי במשך כמה חודשים נוספים. היא המשיכה להתמיד בתכנית הטיפול ודיווחה כי היא מרגישה מצוין ללא כול סימפטומים בעין. לאחר חצי שנה נבדקה שגית אצל רופא עיניים למעקב. העין היתה נקייה מדלקת.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329