אובאיטיס והצמח בילברי | תקציר מחקר

 

השפעות מגנות של מיצוי הצמח בילברי (Vaccinium myrtillus) באובאיטיס הנגרם על ידי רעלן בעכברי מעבדה.

אובאיטיס הנגרם על ידי רעלן, מודל יעיל לחקירת דלקת בעין, נעשה על ידי זריקת ליפופוליסכריד (LPS). מחקרים הראו שרמות התחמוצת החנקנית (NITRIC OXIDE) עלתה בצורה משמעותית בעין בצורה הומוגנית לאחר 24 שעות של מתן הזריקה של LPS במינון של 100 מ"ג לעכבר.

יחד עם זאת, רמות התחמוצת החנקנית ירדו בצורה משמעותיתעל ידי מתן דרך הפה של מיצוי בילברי, המכיל אנתוציאנינים (נוגדי חימצון רבי עוצמה) במינון של 50, 100 ו200 מ"ג לכול קילוגרם משקל גוף במשך 5 ימים לפני זריקת ה LPS.

ב 42.04% מיצוי של בילברי הפחית רמות של מלונדיאלדהייד (malondialdehyde) והעלה את: רמות ספיגת אנטי אוקסידנטים (ORAC), רמות גלוטטיון, רמות ויטמין C ופעילויות של סופראוקסיד דיסמוטאז (SOD) וגלוטטיון פראוקסידאז. (פרמטרים אילו מראים על עלייה ביכולות המגנות והאנטי חימצונית בעין לשמירה על בריאות העין ומניעת נזק). בנוסף, מיצוי בילברי העלה את הביטוי של נחושת ואבץ באנזים סופראוקסיד דיסמוטאז, מגנזיום סופראוקסיד דיסמוטאז ו GPX MRNA (אנזימים בעלי פעילות אנטי חימצונית גבוהה). כשנלקח ביחד מיצוי בילברי הראה השפעות מגנות כנגד אובאיטיס, השפעות של מיצוי הבילברי (100 ו 200 מ"ג כול יום למשך 5 ימים) היה תלוי כמות.

כמסקנה תוצאות אילו סיפקו הוכחות חדשות להסביר את ההשפעות המועילות של מיצוי בילברי על העיניים.

לחצו כאן לקריאת תקציר המחקר (Abstract):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20222750


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


סיפורי הצלחה בטיפול אובאיטיס

אובאיטיס אחורי

אובאיטיס ובצקת בעין

אובאיטיס כרוני על רקע אוטואימוני

אובאיטיס, טרשת נפוצה

אובאיטיס קדמי

אובאיטיס קדמי עם כאבים

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס