אובאיטיס אחורי | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס אחורי המתבטא בכאבים בעין והפרעות ראייה


רקע אודות המטופל:

שרון, בת 27, רווקה, סטודנטית למדעי המדינה, עובדת בעסק המשפחתי בנוסף ללימודים, סובלת מעודף משקל (BMI 34), חיה בלחץ מתמיד בין הלימודים לעבודה.


פירוט תלונות עיקריות:

שרון הגיעה לטיפול בקליניקה עם אובאיטיס שנמשך שלוש שנים. ההתקף הראשון, לפני שלוש שנים, התבטא בכאבים בעין והפרעות ראייה שהתחילו יום אחד בבוקר והלכו והחריפו במהירות. במיון אובחנה שרון באובאיטיס ולאחר בדיקות רבות נקבע כי הרקע הוא אוטואימוני. הדלקת בעין נוצרה ממערכת החיסון אשר מסיבה לא ברורה תוקפת את העין. במשך השנים היו עוד התקפים ובכל פעם טופלה שרון על ידי סטרואידים בבליעה. כול התקף הותיר אחריו צלקות בתוך העין וירידה בראייה. כחלק מהטיפול לבעיה מתמשכת זו, קיבלה שרון תרופות למניעת ההתקפים אך הם גרמו לתופעות לוואי כגון עלייה באנזימי כבד ועוד. על רקע בעיות אלו הגיעה אליי שרון במטרה למצוא פתרון טבעי ובטוח לבעיית האובאיטיס.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

שרון מספרת כי תמיד הייתה ילדה שמנמנה. בגיל העשרה עלה משקלה מאוד ומאז היא מנסה לרדת במשקל. היא ניסתה סוגים רבים של דיאטות. היו מצבים בהם הצליחה לרדת במשקל, אבל כול פעם "נשברה" והמשקל עלה בתוספת של עוד כמה קילוגרמים. היא משייכת את עודף המשקל שלה לאהבת המתוקים שיש לה. היא מדווחת שהיא לא ממש אוכלת אלא רק מנשנשת והתפריט שלה מורכב בעיקר מקפה, עוגות, עוגיות וממתקים.


מה זה אובאיטיס אחורי?

אובאיטיס הינה מחלה אוטואימונית המאופיינת בדלקת בעין. הדלקת יכולה להיות ממוקמת בחלקים שונים בעין ולכן מחלקים את האובאיטיס על פי מיקומה - קדמי, אמצעי ואחורי. מחלה אוטואימונית היא תופעה בה מערכת החיסון "מתבלבלת" ותוקפת את תאי הגוף. במקרה של אובאיטיס מערכת החיסון תוקפת את תאי העין ויוצרת דלקת. התאים המודלקים נהרסים בקצב מהיר והאזור המודלק הופך לצלקתי. אם הצלקת ממוקמת בנקודת הראייה, הראייה יכולה להיפגע. מבחינת הרפואה לא ברור מה גורם למערכת החיסון לתקוף את הגוף בטעות. בראייה הנטורופתית מניחים כי יש קשר בין חוסר איזון מערכת החיסון לבין גורמים סביבתיים כגון תזונה, רמות מתח, רמות רעלים בגוף ועוד.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס


יעילות הטיפול הנטורופתי באובאיטיס אחורי

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לפעול על מנת לאזן את תגובת מערכת החיסון ולמנוע ככל האפשר את התהליך הדלקתי ההורס את העין. החולשה החיסונית יכולה להיגרם מסיבות שונות אצל אנשים שונים. במסגרת הטיפול מתבצע תשאול רפואי יסודי במטרה לאבחן ולאתר את הרקע לחוסר האיזון במערכת החיסון ועל בסיס התוצאות להתאים תכנית טיפול ממוקדת ואישית אשר מורכבת מתכנית תזונתית, צמחי מרפא ותוספי תזונה..


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


במקרה של שרון התברר כי יש אצלה עומס מטבולי רב. לא רק שהיא סובלת ממשקל עודף, המעמיס על האיברים הפנימיים ואברי הפינוי, היא גם סובלת מעצירות עקב צריכת תזונה דלה בסיבים. בנוסף, התזונה שלה חסרה מרכיבים חיוניים כגון ויטמינים ומינרלים ועשירה בסוכרים פשוטים המעודדים עודף רעלים בגוף, חומציות בדם ודלקתיות. בטיפול אנו פועלים בצורה ישירה על מנת לפנות את הרעלים, לאזן את רמת הדלקת ואת מערכת החיסון ולסייע לבעיית האובאיטיס בצורה אופטימלית.


תרומת צמחי מרפא בטיפול אובאטיס אחורי

מטרת צמחי המרפא היא לספק פעילות אנטי דלקתית חזקה ככל האפשר במטרה להוריד את הדלקתיות בעין בדרך בטוחה. בנוסף, צמחי מרפא שונים מכילים רכיבים היכולים לסייע בשיקום והפחתת הנזק כתוצאה מהתהליך הדלקתי באובאיטיס. צמחים נוספים עשירים בנוגדי חימצון חזקים ומסייעים בפינוי מואץ של רעלנים מהגוף, מסייעים בתמיכה בכבד ובכליות ומעודדים פעילות עיכול סדירה.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהתזונה אנטי דלקתית ותרומתה לטיפול מוצלח באובאיטיס אחורי

לתכנית התזונתית תפקיד מרכזי בסיוע להורדת רמת הדלקת ואיזון המערכת החיסונית. תכנית תזונה נכונה ומותאמת מסייעת להקטנת התהליכים הדלקתיים בגוף, ובכך יכולה להשפיע בצורה משמעותית על תגובת מערכת החיסון במצבי אובאיטיס אחורי. במסגרת התכנית התזונתית נותנים דגש של בניית תפריטים המכילים רכיבי תזונה המסייעים להורדת רמות דלקתיות בגוף ומסייעים לאיזון מערכת החיסון.


תוצאות הטיפול באובאיטיס אחורי

מטרת התכנית הטיפולית היתה לסייע לשרון להפחית ממשקלה בדרך קלה ושתחזיק מעמד לאורך זמן וכן לספק לגופה את כל הרכיבים הטבעיים המשמעותיים ביותר להפחתת התהליכים הדלקתיים והאנטי חימצוניים במגמה לסייע לטיפול הקיים באובאיטיס. שרון התגייסה לתכנית הטיפולית בצורה מלאה. למרות שלא הוגבלה בכמות הקלוריות היא החלה להוריד במשקלה ללא תחושת רעב. בפגישה השניה, לאחר 3 שבועות, סיפרה שרון כי ירדה 2 קילו, היציאות נהיו סדירות והיא מרגישה מצוין. הכאב בעין כמעט ולא הורגש ומצב העין לא השתפר. שרון התמידה בטיפול לאורך מספר חודשים והצליחה להגיע לשיפור בריאותי עקבי לכל אורך תקופת הטיפול עד למצב בו הגיעה למשקל תקין וההתקפים על רקע האובאיטיס חדלו.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329