אובאיטיס אחורי עם הפרעות ראייה | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס אחורית עם הפרעות ראייה


רקע אודות המטופל:

קרן, בת 55, מנהלת בחברת ביטוח גדולה, אם חד הורית לילדה בת 17, תזונה ממוצעת, אוכלת הרבה בחוץ, תפקיד עם לחץ בעבודה, משקל יתר קל, עושה הליכות מידי פעם.

פירוט תלונות עיקריות:

לפני 4 חודשים עשתה קרן ניתוח לייזר להסרת משקפיים. היא החליטה שלאחר שימוש לסירוגין בעדשות מגע ובמשקפיים במשך מעל 30 שנה, הגיע הזמן להסיר את המשקפיים אחת ולתמיד. חברותיה גם עברו את אותו תהליך והיא ציפתה לו מאוד. לאחר הניתוח הראייה של קרן לא חזרה לעצמה. בהתחלה הרופא אמר לה שזה חלק מתהליך ההחלמה של הניתוח אבל היא המשיכה לראות נקודות צפות ו"עננים" בראייה. בדיקה אצל מומחה עיניים קבעה כי קרן סובלת מאובאיטיס אחורי. הרופא טען כי אין קשר חד משמעי בין הדלקת לבין ניתוח הלייזר שעברה. קרן החלה טיפול בסטרואידים. במקביל היא חיפשה טיפול משלים לעודד את ריפוי העין וכך הגיעה אלי לטיפול.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

קרן מתלוננת על אי נוחות בבטן אמצעית ותחתונה, בעיקר משעות הצהריים. אי הנוחות מלווה בנפיחות בבטן. בתשאול עלה כי ארוחות כבדות גורמות לה לגזים שיוצרים את אי הנוחות בבטן. היא מדווחת שזה מפריע לה בעיקר באמצע העבודה, בישיבות, מעיק על הבטן ומקשה על הריכוז.

מידע כללי על אובאיטיס

הסיומת "איטיס" ברפואה משמעה "דלקת". אובאה הינה שמה הלועזי של הענבייה, החלק הפנימי של העין, הכולל את הדמית (מכילה את כלי הדם בעין), הגוף הריסי והקשתית. הענבייה ממוקמת מתחת ללובן העין. המונח הרפואי של דלקת בחלק פנימי זה של העין הינו "אובאיטיס". למה יש דלקת ומה גורם לדלקת? הסיבות לכך הם שונות. הדלקת יכולה להיגרם מחיידק או וירוס, אך לרוב הסיבה לאובאיטיס היא אוטואימונית, כלומר, "כנגד עצמי". תאי מערכת החיסון תוקפים את תאי העין, יוצרים דלקת וגורמים לנזק לעין ללא סיבה ברורה. הסיבה למחלות אוטואימוניות הם בגדר תעלומה ברפואה הקונבנציונלית ואין תשובה חד משמעית מדוע הגוף תוקף את עצמו.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

יעילות הטיפול הטבעי לאובאיטיס

לטיפול הנטורופתי אמצעים טבעיים היכולים להשפיע בצורה משמעותית וישירה על רמת הדלקתיות בעין ועל הרמה חימצונית בעין. על ידי ריכוז המרכיבים האנטי דלקתיים והאנטי אוקסידנטיים בעין ניתן ליצור סביבה מאזנת למערכת החיסון וממתנת את התגובה האוטואימונית. חומרים הנמצאים במזון ובצמחי מרפא משפיעים בצורה ישירה על הורדת הדלקת בעין וסיוע להחלמת תאי העין. מרכיבים נוגדי חימצון במזון ובצמחי מרפא מונעים את הנזק לתאי העין ועוזרים בריפויים. על ידי התאמה של תכנית תזונתית, המבוססת על חומצות שומן אנטי דלקתיות, והתאמה אישית של פורמולת צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית ואנטי חימצונית לעין, ניתן לעצור את ההחרפה של הדלקת ולעזור בריפוי תאי העין.


תרומת צמחי מרפא בטיפול באובאטיס

לצמחי מרפא יש תפקיד מרכזי באיזון רמת הדלקתיות בעין והעלאת ריכוז נוגדי החמצון בעין. שילוב נכון של צמחי מרפא אנטי דלקתיים יכול להשפיע על הורדת התגובה החיסונית ואיזונה. צמחי מרפא כגון בוסוויליה (Boswellia Serrata) וג'ינג'ר (Zingiber Off) בעלי פעילות אנטי דלקתית ישירה. בנוסף, צמחי מרפא בעלי ריכוז גבוה של נוגדי חימצון כגון בילברי (Vaccinium myrtillus) וג'ינקו בילובה (Ginko Biloba) יכולים לעזור בהורדת הנזק החימצוני בעין. 


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהחשיבותה של תזונה נכונה בטיפול מוצלח לאובאיטיס

למזון שאנו אוכלים השפעה מרכזית על רמת הדלקתיות בגוף. אכילה מרובה של שומנים מן החי, שומנים מעובדים בפרט ומזונות מעובדים בכלל יגרמו לסביבה דלקתית גבוהה ויהוו מצע למחלות שונות, בין השאר אובאיטיס. התאמה של תכנית תזונתית המכילה מרכיבים אנטי דלקתיים תשפיע בצורה ישירה על הורדת רמת הדלקתיות בגוף ואיזון התגובה החיסונית בעין. כמו כן ירקות ופירות מסוימים עשירים בפיטוכימיקלים כגון פלבנואידים ולוטאין, בעלי פעילות מרפאת ומשקמת לתאי העין.


תוצאות הטיפול באובאיטיס

קרן נרתמה לתכנית הטיפול בצורה מלאה והחלה ליטול במקביל את צמחי המרפא שהתאמתי עבורה. התכנית התזונתית כללה מזונות בעלי פעילות אנטי דלקתית לסיוע שיקום תאי העין. בנוסף, בפורמולת הצמחים שילבתי צמחי מרפא לחיזוק מערכת העיכול במטרה להיפטר מהנפיחות ואי הנוחות במערכת העיכול. לאחר כשבועיים מתחילת הטיפול דיווחה קרן כי חל שיפור מורגש בראייה ומערכת העיכול נרגעה יותר. היא מרגישה אופטימית יותר לגבי מצבה הבריאותי. כחודשיים מתחילת הטיפול הדלקת נעלמה לחלוטין והראייה של קרן חזרה למצב תקין. קרן החליטה לנצל את התהליך שעברה ולאמץ אורח חיים בריא יותר. התכנית התזונתית לא רק שיפרה את ראייתה אלא גם גרמה לה להוריד כ-5 קילו ממשקלה, להרגיש קלילה יותר, מרוכזת יותר וללא נפיחות וכבדות במערכת העיכול.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329