אובאיטיס כרוני על רקע אוטואימוני | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס כרוני על רקע אוטואימוני, המתבטא בהתקפים דלקתיים חוזרים ונשנים.


רקע אודות המטופל:

ירדן, בת 19, חיילת בתפקיד צבאי מאוד מלחיץ, גרה בבסיס סגור, מגיעה הביתה אחת לשבועיים, תזונה לא מסודרת, אוכלת יותר בשק"מ מאשר בחדר אוכל. ישנה מעט, מרגישה עייפה כל הזמן.


פירוט תלונות עיקריות:

ירדן הגיעה לטיפול נטורופתי לאחר שאובחנה עם אובאיטיס כרוני על רקע אוטואימוני. ההתפרצות הראשונה הייתה כחצי שנה לפני שהגיעה אלי לטיפול. זה התחיל בטשטוש בראייה ובהפרעות נוספות בראייה והיה מלווה בכאבים בעין. רופא המשפחה שלח אותה לרופא עיניים שאבחן שמדובר באובאיטיס. היא נאלצה להתאשפז על מנת לקבל סטרואידים דרך הוריד. עברו כמה שבועות עד שהמצב התייצב. הרופא אמר לה כי הרקע לאובאיטיס שלה הוא אוטואימוני והיא תצטרך לחיות עם התקפים חוזרים ונשנים של הדלקת. היא קיבלה טיפות סטרואידים וולטרן למניעה אותם היא תצטרך לקחת לתקופות ארוכות. ירדן הגיעה אלי לקליניקה על מנת לנסות ולשפר את מצבה ולהקטין את השימוש בתרופות ככל האפשר וכן במטרה למנוע ולהחליש את ההתקפים.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

ירדן סיפרה בתשאול כי היא סבלה בילדות מדלקות גרון חוזרות ולקחה הרבה שנים אנטיביוטיקה. בנוסף כילדה עברה ניתוח להוצאת שקדים ושקד שלישי. היא נחשבה ילדה "חולנית" ונדבקה בקלות מווירוסים וחיידקים סביבה. בנוסף, התזונה שלה הייתה מורכבת בעיקר ממוצרי חלב, לחם ומוצרי חיטה כגון פתיתים, פסטה ללא רוטב וכולי.


מה זה אובאיטיס כרוני?

אובאיטיס, או בשמו העברי דלקת הענביה, הינו שם כללי למחלות דלקתיות המתרחשות בחלק הפנימי של העין. הדלקת, אם לא מטופלת כיאות, עלולה לגרום להרס של תאי העין, לבצקתיות ואף לעכירות העדשה (קטרקט). כול זה כמובן פוגע ביכולת הראייה. דלקת באובאיטיס יכולה להיגרם מסיבות שונות, אך הנפוצה ביותר, הגורמת למצב כרוני של התקפים חוזרים ונשנים, היא אובאיטיס על רקע אוטואימוני, מצב בו מערכת החיסון תוקפת את תאי העין, גורמת לדלקת ולנזק לראייה. במצב זה, על מנת לפתור את הבעיה מהשורש, יש לאזן ולחזק את מערכת החיסון על מנת למנוע מתגובתיות יתר ודלקתיות יתר.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס


יעילות הטיפול הנטורופתי באובאיטיס כרוני

מטרת הטיפול הנטורופתי במצבי דלקת כמו אובאיטיס היא לאתר את הגורמים לגירוי היתר, לחולשה ולחוסר האיזון של מערכת החיסון. במסגרת הטיפול הנטורופתי בוחנים בצורה יסודית כל היבט ופרט העלול להיות חשוד בשיבוש הפעילות התקינה של מערכת החיסון. לאחר קבלת התמונה המלאה נבנית תכנית טיפול המתייחסת לכל ההיבטים הרפואיים והאישיים. אצל ירדן החשד המרכזי היה הצריכה הממושכת ורבת השנים של אנטיביוטיקה.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


תרומת צמחי מרפא בטיפול אובאטיס כרוני

במקביל לתכנית התזונתית מותאמת פורמולת צמחי מרפא - זהו למעשה שילוב של חומרים פעילים ממספר צמחים אשר להם תכונות אנטי דלקתיות חזקות העשויות לסייע בחיזוק ואיזון מערכת החיסון. מעבר לפעילות נוגדת הדלקת של הצמחים הם מסייעים רבות גם לשיפור פעולות עיכול וספיגה, הפחתת מתח והרגעה, סיוע להתחזקות כללית ועוד. 


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובההשפעת תזונה נכונה על יעילות הטיפול באובאיטיס כרוני

לתזונה נכונה ומותאמת יכולה להיות השפעה דרמטית על רמת הדלקתיות בגוף שלנו. למרכיבים תזונתיים יש השפעה ישירה באיזון ומיתון התגובה הדלקתית בעין ובגוף בכלל. התכנית התזונתית נבנית לאחר הבנת התהליכים הפנימיים המשפיעים על גירוי מערכת החיסון וקידום הדלקת. ישנם מזונות אלרגניים המעודדים את מערכת החיסון לתגובתיות יתר, וישנם מזונות אשר מפחיתים את העומס ממערכת החיסון ואף מסייעים לה לתפקד טוב יותר. תוך התייחסות אישית לאורח חייך נבנית תכנית טיפול אשר מיושמת לצד ליווי ותמיכה מלאים להשגת המטרות הרפואיות.


תוצאות הטיפול באובאיטיס כרוני

ירדן הגיעה לטיפול אחרי שהאובאיטיס התפרץ אצלה בתקופת לחץ בצבא. ולאחר שנים של חולשה חיסונית ותזונה לקויה. נבנתה לירדן תכנית טיפול מקיפה במטרה לחזק ולאזן את מערכת החיסון ולהוריד את רמת הדלקתיות בגוף. ירדן נחשפה למזונות חדשים והתפריט שלה שודרג מבחינת הערך התזונתי שלו. לאחר כחודשיים וחצי של טיפול הגיעה ירדן לביקורת אצל רופא עיניים אשר אישר כי הדלקת פחתה בצורה משמעותית. ירדן, מעודדת מההתקדמות במצבה, המשיכה להתמיד בתכנית הטיפולית ולאחר כ-4 חודשים היא סיפרה כי הדלקת בעין נעלמה לגמרי. ירדן מגיעה אלי אחת למספר חודשים לביקורת ותחזוקה - כבר כמעט שנה וחצי עברו מתחילת הטיפול ועדיין ירדן ללא התקפים והמצב הדלקתי בעין תקין.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329