אני מקווה כי המידע בדף זה יהיה שימושי ומועיל עבורך.
באפשרותך להתחיל בתהליך הריפוי יחד איתי.
קביעת תור לפגישה: 050-7240203
לילך נהרי, נטורופתית מומחית
   
כולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם - ריפוי | טיפול - מידע מפורט
מאת: לילך נהרי R.na C.hi נטורופתית מומחית
 
 
רקע כללי - כולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם
דיסליפידמיה הוא מצב של יתר כולסטרול / כולסטרול גבוה ו/או יתר טריגליצרידים בדם, כולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם מתבטא ברמה גבוהה בדם של LDL, VLDL ונחשב גורם סיכון לטרשת עורקים ומחלות כלי דם כלליים. ההגדרה הסטנדרטית של כולסטרול גבוה הינה כולסטרול כללי (TOTAL CHOLESTEROL) מעל 200, למרות שרופאים רבים טוענים שמעל 180 נחשב כבר לבעיית עודף כולסטרול – כולסטרול גבוה.
מבחינת ה טריגליצרידים הרמה המומלצת היא פחות מ 150. רמות שומנים גבוהות מתגלות לרוב בבדיקות שנתיות שגרתיות. לרוב אין סימנים או סימפטומים המעידים על רמות שומנים גבוהות בדם, גם כשמדובר במחלת לב כגון טרשת עורקים המסכנת חיים. בעולם המודרני, אנשים אשר על פניו ללא סימפטומים עלולים יום אחד לקבל התקף לב או דום לב. לפעמים זהו הסימן הראשון למחלה. לכן, בדיקות שנתיות חשובות ביותר לגילוי מוקדם של כולסטרול גבוה או טריגליצרידים בערכים גבוהים בדם. שומנים גבוהים בדם ,כולסטרול או טריגליצרידים מהווים גורמי סיכון למחלות כגון יתר לחץ דם, אנגינה פקטוריס ולמוות כתוצאה מהתקף לב או שבץ מוחי. כיום מחלות לב הם גורם המוות מספר 1 בעולם המודרני, וההערכה היא שבארה"ב מחצית מהאוכלוסיה (!) תמות כתוצאה ממחלה של טרשת עורקים.

הגורמים ל כולסטרול גבוה - טריגליצרידים - עודף שומנים בדם :
1. תורשתיים – למרות שיש נטייה גנטית במשפחה לשומנים גבוהים בדם, זה לא מסביר את העובדה שאחוז הסובלים משומנים גבוהים בדם עולה עם השנים ואילו גיל הסובלים יורד. הסבר לכך הוא:
2. הרגלי תזונה- השמנה
3. מחלות- סוכרת, מחלת כליות כרונית, תת פעילות בלוטת התריס
4. תרופות- גלולות, נוגדי י.ל.ד, אסטרוגן
5. עישון
6. מין- נפוץ יותר בגברים
7. גיל- מעל גיל 60 יש עליה ב כולסטרול ו LDL
8. מצב נפשי- כולסטרול משמש חומר מוצא לייצור קורטיזול שמיוצר בכמות מוגברת במצבי סטרס.

השומנים הנישאים בדם:

כילומיקרונים: נושאים את השומנים מהמעי דרך הלימפה לדם ומשם לרקמות. אחרי שפרקו חלק מהטריגליצרידים הם עוברים לכבד ומכילים בעיקר טריגליצרידים.
VLDL: חלקיקי ליפידים מיוצרים בכבד ומכילים בעיקר טריגליצרידים, מעט כולסטרול ומעט פוספוליפידים (אחרי שפרקו את הטריגליצרידים הם הופכים ל LDL).
LDL: נוצר משיירי VLDL מכיל בעיקר כולסטרול, נקלט ע"י הכבד. חלקיקי LDL נוטים להתחמצן ולשקוע בדופן העורק, תאי מקרופאגים, תאים בולעניים השייכים למערכת החיסון, מגיעים למקום על מנת לפנות את המשקע. בפעולה זו הם הופכים לקצף, מגדילים את הפלאק ומזרזים תהליך טרשתי.
HDL: נוצר בכבד ובמעי ומכיל בעיקר כולסטרול , מכיל יחסית כמות גדולה של חלבונים. HDL אינו מתחמצן. הוא מונע יצירת פלאקים (חסימה של העורק) ע"י הוצאת כולסטרול מכלי הדם, ולכן נחשב "הכולסטרול הטוב".
טריגליצרידים: הטריגליצרידים נישאים ע"י הכילומיקרונים. הטריגליצרידים שמיוצרים בכבד נישאים ע"י VLDL. רמה גבוהה של טריגליצרידים גורמת לטרשת עורקים.

התפקידים העיקריים של כולסטרול בגוף
1. מרכיב ממברנות תאים
2. משתתף בייצור מלחי מרה
3. מרכיב ויטמין D
4. חומר מוצא להורמונים סטרואידלים
5. אחראי למעטפת עצביםצמחי מרפא לכולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם
הסיבה ל כולסטרול גבוה ולטריגליצרידים גבוהים בדם היא קרוב לוודאי אכילה מרובה של שומן רווי (שמקורו ממזונות מן החי) בכמות גבוהה מידי לאורך שנים רבות. כמו כן, הרגלי חיים קלוקלים כגון חוסר פעילות גופנית, עישון ומתח רב – כולם תורמים לרמות שומנים גבוהות בדם. ההמלצה לאדם בריא הינה לצרוך 30% מכלל הצריכה הקלורית שומנים בתזונה. שומן רווי, המצוי ברב המזונות מן החי, מעלה רמות כולסטרול.לעמת זאת, שומן חד בלתי רווי גורם להורדת כולסטרול ו טריגליצרידים. חשוב להבין כי כשני שליש מהכולסטרול מיוצר בגוף. אמנם שומן רווי מהווה חומר מוצא ליצירת הכולסטרול בכבד, ולכן מומלץ להימנע ממנו, אך רמת שומנים גבוהה בדם מראה על תפקוד לקוי של הכבד שיש לאזנו. בנוסף להכוונה התזונתית איזה שומנים מומלץ לאכול, חשוב שהתזונה תהיה עשירה בנוגדי חמצון. נוגדי חמצון מונעים חימצון LDL ומונעים את ההיצמדות לדופן העורקים., ובכך מונעים את יצירת הפלאק הטרשתי. במסגרת הטיפול הנטורופתי שמים דגש לשינוי אורח חיים. שינוי תזונתי, הכוונה לפעילות גופנית אירובית קבועה, לימוד טכניקות הרפיה – כולם כלים חשובים לאיזון רמות כולסטרול. בנוסף, במידת הצורך, משתמשים במסגרת הטיפול הנטורופתי בתוספי תזונה רלוונטיים ומותאמת פורמולת צמחי מרפא באופן אישי. ישנם צמחי מרפא שנחקרו והוכחו כיעלים בהורדת רמות כולסטרול ובאיזון תפקודו של הכבד על ידי תמיכת הכבד. ישנם מקרים בהם שינוי אורח החיים לא מניב את התוצאות הרצויות ובמקרים אלו צמחי המרפא פותרים את הבעיה.


שאלות ותשובות אודות הטיפול הנטורופתי - כולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם
שאלה:
האם נכונה הטענה ששמעתי, שירקות ושורשים כתומים גורמים לירידת כולסטרול גבוה?
תשובה:
ירקות ושורשים כתומים חשובים לנו מהרבה סיבות אך הם לא כל כך מורידים את רמת ה כולסטרול הגבוה אלא מפחיתים את רמת חמצונו ! ישנם רבים בעולם הרפואי הטוענים שמניעת חמצון ה כולסטרול חשובה לא פחות מהורדת רמותיו. בגישה כוללת נרצה לאכול פחות כולסטרול ושומן רווי ויותר סיבים תזונתיים. בנוסף, לפעילות הגופנית השפעה חשובה על רמות הכולסטרול ה"טוב" לעומת ה"רע"

שאלה:
ברצוני לדעת מה יכול להוריד כולסטרול גבוהה וטריגליצרידים מלבד תזונה נכונה
תשובה:
פעילות גופנית אירובית היא ה-טיפול לשומנים בדם, היא עושה נפלאות ובלעדיה קשה לקדם כל אופן טיפול אחר. בנוסף, פורמולת צמחי מרפא המאזנת את תפקוד הכבד תעשה את העבודה. כל זאת, כמובן, ביציאה מנקודת הנחה, כי תזונתך מאוזנת

שאלה:
אמי בת 72 עם רמת טריגליצרידים 354. האם שינוי בתזונה יכול להוריד את הרמה ? פעילות גופנית ? תוספי מזון ? דרך אגב היא מעשנת כבדה -אני לא יודעת אם זה קשור ...
תשובה:
שינוי תזונתי לרוב מספק בהורדת רמות גבוהות של טריגליצרידים. בניגוד לרמות גבוהות של כולסטרול, קל להוריד רמות גבוהות שלטריגליצרידים על ידי שינוי תזונתי. לעישון אין קשר ישיר לרמת גבוהות של טריגליצרידים, אבל בהחלט הוא גורם סיכון של מחלות לב וכלי דם.


מחקרים רפואיים אודות יעילות הטיפול הטבעי - כולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם

נושאים ותחומים קשורים ל כולסטרול גבוה - עודף שומנים בדם
אינדקס מחלות | אינדקס מזונות | צמחי מרפא לטיפול במחלות כרוניות | סוכרת סוג 2
 

 
טיפול נטורופתי | נטורופת | מרפאה נטורופתית  
לילך נהרי בראיון על הטיפול הנטורופתי בכולסטרול גבוה
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 
 
מרפאה לרפואה טבעית