מהי רפואה נטורופתית

 

נטורופתיה הינה שיטת ריפוי הרואה את האדם כשלמות אחת וסיסמתה: "האדם בשלמותו שווה יותר מסך חלקיו". הנטורופתיה היא למעשה דרך חיים ותפיסה טיפולית ריפויית כאחד, אשר הטבע משמש לה ככלי הריפוי המרכזי למניעת מחלות ולטיפול בהן.


מקורות הנטורופתיה

הנטורופתיה גדלה מתוך זרמי רפואה משלימה במאה ה-18 וה-19, אבל עקבות לשורשי הפילוסופיה של הרפואה הטבעית נמצאות עוד בבי"ס לרפואה של היפוקרטס שהיה הרופא הראשון בהיסטוריה. היה זה היפוקרטס שאמר:" היו מזונותך לתרופותיך ותרופותיך למזונותך". כיום הנטורופתיה מתפקדת כרפואה משלימה לרפואה המערבית ובעיקרה מניעת מחלות כרוניות הקשורות לעולם המערבי כגון: סוכרת, מחלות לב, אסטמה, השמנת יתר, אלרגיות ועוד. הנטורופתיה מתבססת על מחקרים קליניים מדעיים ונסיון קליני רב שנים. היא נתמכת על ידי ידע מדעי החיים: כימיה, ביולוגיה וכו'.


לרפא את הסיבה למחלה לא רק את התסמינים

האמונה בבסיסה של הנטורופתיה הינה כי הגוף שלנו בעל יכולת לרפא עצמו, ולכן הנטורופט משמש רק כמסייע לגוף לרפא את עצמו בדרכים עדינות. כשאדם נקלע למצב מחלה שלגוף קשה להתגבר עליה, הנטורופת יסייע לאותו אדם להתגבר על המחלה על ידי הסרת המכשולים כגון זיהום חיצוני, מזון לא בריא, חוסר פעילות גופנית וכו'. הוא אינו עוסק רק בדיכוי הסימפטומים. תפקידו של הנטורופת לסייע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר.


ידע רפואי מערבי כולל

לנטורופת ידע נרחב ברפואה מערבית והוא משתמש בה לאבחון על ידי בדיקות מעבדה, צילומי רנטגן ותשאול יסודי המהווה את הבסיס לקביעת האבחנה הנטורופתית. הכלים בהם משתמש הנטורופת בסיוע לריפוי הגוף הינם: תזונה נכונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, פעילות גופנית, טכניקות מגע וכן טיפול בצד הרגשי על ידי טכניקות שונות. התכנית מצוינת לכל אדם הסובל מבעיה רפואית כלשהי ולכל אדם המעוניין להגיע למשקל תקין בדרך בריאה, מאוזנת, נעימה ופשוטה.


הצלחות טיפוליות

במהלך שנות עבודתי הצליחו מאות ממטופלי להבריא ולהיפטר מהבעיות הרפואיות אשר שיבשו את מהלך חייהם.
רבים מהם הגיעו אלי אחרי נסיונות לא מוצלחים במיגור מחלתם.. הפתעתם הרבה כי דווקא בדרך טבעית ובאמצעים פשוטים ניתן להבריא ממחלות כה רבות - מרגשת אותי כל פעם מחדש. בשיחות עם המטופלים תמיד עולה השאלה כיצד הרפואה הנטורופתית מצליחה בריפוי מחלות הנחשבות למורכבות. תשובתי להם היא כי הריפוי מושג בעיקר בגלל העובדה כי אנו מסלקים את הסיבות היסודיות אשר גרמו למחלה עצמה. ובעצם פעולה זו אנו מטפלים בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה.גישה זו גורמת לא רק לריפוי הבעיה הרפואית אלא גם למניעת הישנות המחלה או הופעת בעיות רפואיות אחרות.


לחצו לקריאת מקבץ סיפורי הצלחה טיפוליים


אודותי

סיימתי את לימודי הנטורופתיה וצמחי המרפא בהצטיינות ולמעלה מעשר שנים אני מטפלת בקליניקה הפרטית. ההתמחות העיקרית שלי היא תזונה וצמחי מרפא ונושאים אלו אני מלמדת סטודנטים לנטורופתיה במכון וינגייט. מזה שנים אני מרצה לתזונה, בריאות וחולי במכללות שונות בארץ.

אני מזמינה אותך להתקשר ולהתחיל יחד בתהליך ריפוי טבעי - 050-7240203


הופעות בכלי התקשורות


לחץ דם גבוה
סוכרת סוג 2
תרופות ביתיות

גיל המעבר
צרבות וגסיטריטיס
תת פעילות ב. התריס